Saçları aydınlatıp saç rengini açmak için aspirin nasıl kullanılır?

Saçların biraz rengini açmak için tablet aspirin de kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için asetilsalisilik asitten özel bir durulama yapılır : 7-10 tablet bir bardak su içinde seyreltilir, daha sonra elde edilen sıvı saç derisine ve saç köklerine temasından kaçınılarak tellerin arasına dağıtılır. 10-15 dakika sonra saçlar akan ılık su altında iyice yıkanır.

Sonuç: boyanmamış doğal bukleler bir ton veya yarım ton açılır ve renkli olanların rengi değişir.
Başarısız bir şekilde boyadıysanız, teorik olarak istenmeyen gölgeden kurtulmak ve aynı zamanda buklelerinizi mahvetmemek için saçınızın rengini açmak için aspirin kullanabilirsiniz. Ancak sonuçta, profesyonel bir saç açıcı kullanılması durumunda olduğu gibi ciddi değişikliklerin beklenmemesi gerektiğini anlamalısınız.

Aspirinin saça sağladığı çok sayıda faydalı özelliğe rağmen bazı kontrendikasyonları da vardır. Dulavratotu yağı veya yumurta sarısının aksine bunun hala sentetik olarak oluşturulmuş bir tıbbi ürün olduğunu unutmamak gerekir.
Doktorların, özellikle de trikologların uyarılarına mutlaka dikkat edin.
Dikkat !
Aspirini hazır kozmetiklerle (şampuanlar, balsamlar, maskeler vb.) Karıştırmayın çünkü böyle bir kombinasyon iyi araştırılmamıştır ve sağlığınıza ve saçınızın güzelliğine zarar verebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir