Rıza Çalımbay’dan Mauro Icardi yorumu

Sivasspor’da geçirdiği 4 yılın ardından görevine veda eden tecrübeli teknik adam Rıza Çalımbay gündem hakkında açıklamalarda bulundu.

Kırmızı-beyazlı takımla Avrupa kupalarında mücadele eden ve bir de Türkiye Kupası zaferi yaşayan Çalımbay, beIN Sports’a özel bir röpörtaj verdi.

60 yaşındaki teknik adam, Suudi Arabistan’dan teklif aldığını söylerken, Arda Güler ve Mauro Icardi hakkında da açıklama yaptı.

“Artık herkes Icardi’nin neler yapabileceğini biliyor”

Galatasaray’ın yeni transferi Mauro Icardi’yle ilgili de ilginç tespitlerde bulunan Çalımbay, şu şekilde konuştu:

Icardi’nin taraftarla bütünleşmesi çok önemliydi. Birinci hedef lig olunca, Avrupa kupası oynamayınca oraya iyi konsantre oldular. Geçen seneki gibi faydalı olabilir mi onu bilemem, zor olabilir. Çünkü artık herkes Icardi’nin neler yapabileceğini biliyor, daha fazla önlem alınacaktır artık onun için. Onun yanına bir oyuncu daha alınması gerekebilir.

“Suudi Arabistan’dan teklif geldi ama hayır dedim”

Çalımbay yaptığı açıklamada, “Menajerler aracılığıyla Suudi Arabistan’dan teklif geldi ama hayır dedim” sözlerini kullandı.

Sivasspor’da görevdeyken ise anlaşmasında Beşiktaş ve Milli Takım’dan teklif gelmesi halinde önünün açılacağının sözü verildiğini belirten Çalımbay, her iki yerden de teklif gelmediğini söyledi.

“Ligde şampiyon olabilirdik”

Çalımbay Sivasspor’u çalıştırdığı 4 yıllık dönemde en çok üzüldüğü dönemin pandemi öncesi süreci olduğunu belirterek, şunları söyledi:

Sivasspor’u çalıştırırken içimde ukde olan şey; pandemide ilk yarıyı lider bitirmiştik. 3-4 oyuncu alabilseydik belki de o sezon ligde şampiyon olabilirdik.

“Milli Takım’da yerli hoca olması gerektiğini düşünüyorum”

Beşiktaş’tan eski takım arkadaşı Stefan Kuntz’un görev yapmasından bağımsız olarak A Milli Takım’da yerli hoca olmasını savunduğunu belirterek, şu sözleri sarf etti:

“Bence tam zamanında gitti”

Real Madrid’e transfer olan Arda Güler’le ilgili olarak ise Çalımbay, şu açıklamayı yaptı:

Bence tam zamanında gitti. Oynasa da oynamasa da çok şey kazanacak bence. Üzerine koya koya gidecek. Çalışması da gerekecek. Nerede ne yapacağını çok iyi biliyor. Onun oraya gitmesi tüm dünyada bilinmiş oluyor ve demek ki Türkiye’den de oraya gidilebiliyor dedirtenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx