Halk Tv de haber yapmaya başladı: CHP’de kayıp 160 milyon

CHP’nin seçim kampanyasına ayrılan paranın nereye harcandığı sorusu merak konusu olmaya devam ediyor.

İlk kez Odatv’nin sorduğu soru hem sosyal medya hem de bazı haber siteleri ve gazeteler tarafından da soruldu.

İLGİLİ HABERLER:


CHP’de hesaplar açıldı… 367 milyon TL nereye gitti… Gözler bu ikilide: Kuşoğlu ve ÖzkanSiyaset
İnternet sitelerine verilmedi, Facebook’a da harcanmadı… Ee nerede reklam paraları… CHP yönetimi suspusSiyaset

Ancak CHP ile sözleşme imzaladıkları ortaya çıkan bazı haber kanalları bu konuyu görmezden geldi.

Genel Kurultay’ın üstünden neredeyse bir ay geçtikten sonra CHP’deki kayıp milyonlar daha önce sessiz kalan muhalif medyanın da gündemine girmeye başladı.


Haber sitelerine sorduk: Para aldınız mı… Nerede bu turpun büyüğü… İzlenmeyen ajansa milyonlar aktarıldı: Skandal büyüyorGüncel
Odatv CHP parasının takibini bırakmıyor… Facebook ayrıntısına inanamayacaksınız… Tuncay Özkan’ın ağzını bıçak açmıyorSiyaset

Halk TV bugün hazırladığı özel haberinde “CHP’de kayıp 160 milyon lira şoku” başlığını kullandı.

Halk TV’nin kulis bilgileri olarak aktardığı haberde şu ifadeler kullanıldı:

“Özgür Özel’in Genel Başkanlık koltuğuna oturmasından sonra CHP’de yeni yönetim aktif bir muhalefet için kolları sıvadı.

Ancak eski yönetimden devrolunan hesaplarda ortaya çıkan ancak kimlere verileceği belirsiz kayıp 160 milyon lira henüz esrarını koruyor.

Kayıp paraların kim tarafından nerelere harcandığı bilinmiyor. Kulislerde dolaşan fısıltılara göre paraların Genel Başkanlık yarışı sırasında Kılıçdaroğlu’nun bir kurmayı tarafından trol hesaplar oluşturmak için kullanıldı. Genel Merkez binasında bu kurmay ile aynı katta bulunan 5 odanın trollere ayrıldığı iddia ediliyor. Kurultaydan sonra ortalarda görülmeyen trollerin şu anda nerede oldukları bilinmiyor. Ancak kayıp paraların bu trol hesapların sahiplerine ödendiği iddialar arasında yer alıyor.

Kayıp milyonlarla ilgili işaret fişeğini yakan ise Kurultaydan sonra Genel Merkez’e gelen 20’şer milyon liralık iki ayrı fatura oldu. Toplam 40 milyon liralık faturanın reklam harcaması ile oluşan borç olduğunu öne süren iki ayrı şirket CHP’den para istedi.

Ancak çok ilginç bir gelişme yaşandı. Yapıldığı iddia edilen iş ile ilgili herhangi bir sözleşmenin bulunmadığı belirlenirken hangi hizmetin alındığı da somut olarak anlaşılamadı.

Bu nedenle Genel Merkez yönetimi iki faturayı ödemeyi reddetti. Kulis bilgilerine göre Genel Merkez’e sürekli her biri milyonları bulan bu tür sözleşmesi olmayan ödeme istekleri geliyor. Bu konudaki soruşturmanın tamamlanmasından sonra bir açıklama yapılması da planlanıyor.

CHP’de kimlere ne kadar para verildiğini ortaya çıkartmak için başlatılan çalışmaların ise sonlara gelindiği belirtiliyor.

Halktv.com.tr bağımsız gazetecilik anlayışının bir gereği olarak CHP’deki kayıp milyonların izini sürmeye devam edecek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx