Bursa’da Rehine Olayında Ölen Şüphelinin Yargılaması Devam Ediyor

Bursa’da emniyet güçlerine teslim olmamak için yanındaki kadını tabancayla rehin alan silahlı şüphelinin, polisin müdahalesi sırasında vurularak hayatını kaybetmesiyle ilgili hakkında dava açılan komiserin yargılanmasına devam edildi.

Bursa 9. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz sanık komiser Adnan Barış B’nin avukatı ile ölen Raşit Atila’nın yakınları katıldı.

Duruşmada olaya ilişkin görgüsü bulunmayan bir tanığın dinlenmesine yer olmadığına hükmedildi.

Mahkeme heyeti, tanık Beyza A’nın yeniden ifadesinin alınmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

Olay

Osmangazi ilçesi Ulu Mahallesi’nde 28 Mayıs 2022’de, hakkındaki yakalama kararı nedeniyle apart bir dairede kaldıkları belirlenen Raşit Atila ile Beyza A’ya yönelik polis ekiplerince operasyon düzenlenmişti.

Teslim olmamak için beraberindeki Beyza A’yı rehin alan Atila, kendi başına tabanca dayadıktan sonra sokağa çıkmıştı. Kadının yanından ayrılmasına izin vermeyen Atila, başına dayadığı silahı bırakmaya ikna edilememiş, polis müdahalesi sırasında etkisiz hale getirilmeye çalışılırken vurulmuştu.

Bazı suçlardan kaydı bulunan Atila kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmiş, gözaltına alınan Beyza A. ise ifadesinin ardından serbest bırakılmıştı.

Asayiş Şube Müdürlüğünde görevli komiser Adnan Barış B. hakkında “kasten yaralama sonucu ölüme neden olma” suçundan 12 yıla kadar hapis cezası talebiyle dava açılmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx