Analist 3 Neden Gösterdi: Bu Altcoin Yılbaşı Koşusu Yapacak!

Kripto analisti Yashu Gola’ya göre LINK, Aralık ayında yükselen bir üçgen kırılma senaryosuna yaklaşıyor. Ayrıca analist, on-chain boğa göstergelerinin altcoin için yukarı yönlü durumu güçlendirdiğini söylüyor. Bu bağlamda analist, LINK’in koşusu için 3 neden gösteriyor.

Altcoin fiyatı yükselen üçgenin kırılmasına yaklaşıyor

LINK fiyat, Haziran 2023’te 4,70 dolar civarındaki yıllık en düşük seviyesinden %240’ın üzerinde toparlandı. Altcoin, 2023 Kasım’dan bu yana yükselen üçgen formasyonu gibi görünen bir formasyonun içinde konsolide oluyor. Yükselen üçgenler, bir boğa trendi sırasında oluştuğunda yükseliş devam formasyonlarıdır. Fiyat üst trend çizgisinin üzerine çıktığında ve üst ve alt trend çizgileri arasındaki maksimum mesafe kadar yükseldiğinde çözülürler.

Görünüşe göre LINK, Aralık 2023’te benzer bir kırılma senaryosuna bakıyor. Ayrıca, şu anda üçgenin 16 dolar yakınındaki üst trend çizgisinin etrafında dolaşıyor. Söz konusu direnç seviyesinin üzerine kararlı bir şekilde yükseldiğini varsayalım. O zaman, altcoin için üçgen kırılma hedefi 19,50 doların üzerinde olacaktır. Bu da mevcut fiyat seviyelerinden %20 artış anlamına gelecektir.

LINK günlük fiyat grafiği. Kaynak: TradingView

Borsalardaki LINK arzı düştü

Chainlink’in Aralık 2023’teki %20’lik potansiyel yükselişine ilişkin daha fazla ipucu var. Bunlardan birisi de kripto borsalarındaki LINK arzını izleyen verilerden geliyor. Bunu aşağıdaki grafikteki kırmızı dalgadan görmeniz mümkün. 3 Aralık itibarıyla, kripto borsalarında Şubat 2020’den bu yana en düşük seviye olan yaklaşık 150,39 milyon LINK bulunuyordu. Bu, Ağustos ayındaki 185,71 milyon LINK’lik 2023 zirvesine kıyasla %19’luk bir düşüşe işaret ediyor. Ayrıca bu, altcoin değerinde %150’lik bir artışla birlikte gerçekleşti.

Tüm kripto borsalarındaki LINK arzı vs. fiyat. Kaynak: Santiment

Borsalardaki arzın azalması, yatırımcıların LINK’i satmak yerine ellerinde tutmayı tercih ettiğine işaret ediyor. Dolayısıyla, talep azalmazsa LINK’in 2023 boğa koşusuna devam etme potansiyeli artar.

LINK balinaları biriktiriyor

Santiment’in takip ettiği verilere göre, LINK’e yönelik güçlü talep en zengin adresler arasında devam ediyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, altcoin projesinin en büyük 200 balina adresi, Kasım ayının başından bu yana 50 milyon dolar değerinde LINK biriktirdi.

Chainlink ilk 200 balina holdingi. Kaynak: Santiment

Bu, LINK’in piyasa değerlemesinde %50’lik bir artışla aynı zamana denk geliyor. Ayrıca, balinaların tokenı en yüksek seviyelerinde biriktirdiğini gösteriyor. Basitçe söylemek gerekirse, LINK balinaları altcoin değerinin Yeni Yıla kadar daha da artacağına oynuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx