Üniversite öğrencisi: Ülkeyi bu durumdan kurtarmak bizim misyonumuz

İYİ Parti başkanı Akşener’e kaygı yanan üniversite öğrencisi, “Arkadaşlarımızın birçok yurt dışına gitmek istiyor, bu ülkeden kaçmak istiyor. Ben kendimi 5 yıl sonra yurt dışında görmek istemiyorum. Bu ülkeyi evet bu duruma bizler getirmedik fakat bu durumdan kurtarmak bizim muhakkak görevimiz” dedi.

‘Gençler İçin Gençlerle Beraber’ programlarına devam eden UYGUN Parti Genel Lideri Meral Akşener, bir gencin konuşmasını toplumsal medya hesabından paylaştı.

“ARKADAŞLARIMIZIN BİRÇOK YURT DIŞINA KAÇMAK İSTİYOR”

Programda Akşener’e keder yanan genç, şöyle konuştu:

* “Arkadaşlarımızın birçok yurt dışına gitmek istiyor, bu ülkeden kaçmak istiyor. Burada bahis liyakat konusuna geliyor. Saygıyı görmüyorlar. Hiçbir biçimde mesleğini yapan bir insan hekim da olsa hakim de olsa savcı da olsa hürmet görmüyor. Ülkedeki beşerler bu yüzden bu ülkeden kaçmak istiyor.

“NORVEÇ’TE CAM SİLEN ARKADAŞIM 5 GÜNDE IPHONE ALIYOR”

* Beşerler bu türlü bir kaçış sürecine girdiği için fikirleri, fikirleri, aidiyetleri değişiyor. Bir arkadaşımdan ileti geliyor; ‘Norveç’e gittim, cam silicisi olarak çalışıyorum 5 günde iPhone 13 aldım’ diyor. Sen orada onu gördükten sonra sahiden kurtulası ve buradan kaçası geliyor. Gençlerimiz bu ülkeden neden kaçmak istiyor çok daha derin bir mevzu.

“FİKİR ÖZGÜRLÜĞÜMÜZ YOK, HÜRMET GÖRMÜYORUZ”

* Fikir özgürlüğümüz yok, istediğimiz hiçbir şeyi söyleyemiyoruz. Hiçbir halde fikirlerimizi beyan edemiyoruz. Gençler için herkes bir şey yapmak istiyor bilhassa seçim devirlerinde. Gençlik siyasetleri yürütüyorlar ortalarında gençler yok.

“BU ÜLKEYİ KURTARMAK BİZİM GÖREVİMİZ”

* Bu ülkeyi evet bu duruma bizler getirmedik lakin bu durumdan kurtarmak bizim muhakkak misyonumuz. Ben kendimi 5 yıl sonra yurt dışında görmek istemiyorum. Ben kendimi 5 yıl sonra hala bu ülke için siyasetler üreten, bu ülkeyi bu durumdan çıkarması gereken birisi olarak görüyorum.

* Herkes bir Atatürk bekliyorsa o Atatürk kim olacak? Bizim bu türlü bir problemimiz da var. Gençler olarak hiçbir biçimde hürmet görmüyoruz. Buna artık maalesef alıştık.”

AKŞENER: ÇOK AZ KALDI

İYİ Parti başkanı Akşener, gencin o konuşmasını, “Gençlerimizi hayatlarının her alanında; yokluğa, baskıya ve hürmet görmemeye alıştırmak isteyenlere inat, gençlerimizin; keder değil, kelam sahibi olduğu bir Türkiye’ye çok az kaldı!” diyerek paylaştı.