Son Dakika: MHP’ye Diyarbakır’da operasyon

MHP Genel Lider Yardımcısı Semih Yalçın,dün; toplumsal medya hesabından, “MHP Diyarbakır vilayet teşkilatımız görülen gerek üzerine parti tüzüğümüzün ilgili unsurlarının tanıdığı yetkiye istinaden feshedilmiş, vilayet başkanlığımız kapatılmıştır” açıklamasını yapmıştı.

Yalçın’ın bu açıklamasının akabinde Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’nın açtığı bir soruşturma kapsamında MHP Diyarbakır Vilayet Başkanlığı yöneticilerine operasyon düzenlendi. ‘tigrishaber’ internet sitesinin haberine nazaran; MHP Diyarbakır Vilayet Lideri Cihan Kayaalp ile kimi idare konseyi üyeleri gözaltına alındı.

Eski MHP Diyarbakır Kocaköy İlçe Lideri Zeynel Can; Kayaalp başkanlığından evvelki MHP Diyarbakır yöneticileri ile birlikte, salı günü, MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli ve MHP Genel Lider Yardımcısı Semih Yalçın’a görüştüklerini ve Kayaalp idaresi hakkında evrak sunduklarını aktardı.

DOSYAYI SUNDUKTAN SONRA BAHÇELİ TALİMAT VERMİŞ

Can yaptığı açıklamada, “Dosyanın içinde, Diyarbakır’da milleti işe sokmak için ve cezaevindeki mahkumları bırakmak için para aldıkları, vardı. Ülkücülük ve milliyetçilik bu değildir. Buna dayanarak Genel Liderime ve Genel Lider Yardımcıma evrakları sundum” dedi.

Can, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı’na da birebir belgeyi sunduklarını ve kendisinin de sözünün alındığını belirtti. Can, “Dolandırıcılık ve ahlak masası onları gidip gözaltına aldı” dedi. Can, belgeyi sunmasının akabinde Bahçeli’nin Diyarbakır Vilayet Başkanlığı’nın kapatılması tarafında talimat verdiğini aktardı.