Son dakika: Fenerbahçe’de Ali Koç’tan yeni teknik direktör açıklaması! “İki adayımız var, pazartesine kadar açıklayacağız”

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Beyaz TV’de konuk olduğu programda gelecek sezon takımın başında hangi teknik direktörün olacağı ve Mesut Özil’in takımda kalıp kalmayacağına ilişkin sorulara yanıt verdi.

MESUT ÖZİL KONUSU

Sezon ortasında kadro dışı bırakılan Mesut Özil’in geleceği hakkında gelen soruya yanıt veren Koç, “Mesut’un kendisiyle konuşmadık menajeriyle bir konuşma yapıldı, iki taraf için de hayırlı olacak bir konuşma yapılacağını düşünüyorum. Bugün Mesut’u yine alırdım. Mesut’un kariyerini kimse tartışamaz. Fırsattı, ne fırsatıydı; yüklü bir maaşı vardı Arsenal’de, maaşının yarısını ilk sene Arsenal ödeyecekti.” dedi.

“İKİ HOCA ADAYIMIZ VAR”

Yeni teknik direktör konusunda da konuşan Başkan Ali Koç, “İsmail Kartal’ı konuşalım önce… İsmail Hoca göreve gelirken para pul konuşmadı, kayıtsız şartsız geldi. Gelecek sezon için dünya çapında üst düzey bir hoca aradığımızı biliyordu. İsmail Hoca bir saniye aksamadı, demotive olmadı. Takımı ayağa kaldırdı. İsmail Kartal şapka çıkarılacak iş yaptı. Ben kendi açımdan kendisine müteşekkirim. 17-18 haftalık performansı nedeniyle kendisine ve ekibine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Geldiğimiz noktada artı eksi her şeyi değerlendirmemiz lazım. Baskı az iken tek kulvarda mücadele etmek başka. Bizim şu an çalışabileceğimiz iki isim var. Biri doğal olarak İsmail Kartal. Diğeri de Jorge Jesus. Biz kimi seçersek seçelim, bizim taraftarımız yine mutsuz olacak. Acelemiz yok. Pazartesiye kadar açıklayacağız.” diye konuştu.