Sıhhatte şiddet bu seferde Ankara Keçiören Eğitim Araştırma Hastanesi’nde: ‘Bedavadan para alıyorsun’ deyip saldırmaya çalıştı

Konya’da misyon başında hasta yakını tarafından öldürülen tabip Ekrem Karakaya’nın sonrasında sıhhat çalışanlarına şiddet devam ediyor. 

Dün, Adana Çukurova Devlet Hastanesi Acil Servisi yaklaşık 50 kişilik bir küme tarafından basılırken bu sefer de Ankara Keçiören Eğitim Araştırma Hastanesi’nde meydana geldi. 

Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Muhammed Keskin’in paylaştığı görüntüde sıhhat çalışanının “Bu işi yapacak olan yok” kelamlarına hastanın “Nasıl yok” karşılığı duyulurken hastanın yanıtı reaksiyon çekti.

Hasta, “Senin üzere oturup da bedavadan para alan insanlar…” kelamlarına sıhhat çalışanı, “Günde 40 saat çalışıyorum, sen kimsin?” cevabını veriyor. 

Hastanın sıhhat çalışanının üstüne yürüdüğü görülen görüntüde güvenlik vazifelileri müdahale ediyor. 

“EL CERRAHI TARLADA YETİŞMİYOR”

Doç. Dr. Muhammed Keskin ise “İnsanlar el cerrahlığının 19 yıllık bir süreç istediğini bilmeyip tarlada yetiştiğini zannediyor galiba. Pırlantadan kıymetli insanların yaşadıklarına bir bakın. “Hastaneye gelen her hasta benim hastamdır” diyenler el cerrahlarını hangi kefeye koyuyor sanki?” sözlerini kullandı.