Savaşın akabinde ABD ve Rusya ortasında bir birinci

ABD Genelkurmay Başkanlığı Sözcüsü Albay Dave Butler, ABD Genelkurmay Lideri Mark Milley’in Rusya Genelkurmay Lideri Valery Gerasimov ile telefonda görüştüğünü açıkladı. Milley ve Gerasimov ortasında telefon görüşmesi, Rusya’nın Ukrayna’ya taarruzlarından bu yana birinci görüşme olarak kayıtlara geçti.

Rusya’nın Ukrayna’ya ataklar devam ederken, ABD-Rusya ortasında üst seviye bir görüşme daha gerçekleşti. ABD Genelkurmay Başkanlığı Sözcüsü Albay Dave Butler yaptığı açıklamada, ABD Genelkurmay Lideri Mark Milley’in Rusya Genelkurmay Lideri Valery Gerasimov ile telefonda görüştüğünü açıkladı.

Butler, “Askeri başkanlar, güvenlikle ilgili birkaç telaş verici mevzuyu tartıştılar ve irtibat çizgilerini açık tutma konusunda anlaştılar” dedi.

Milley ve Gerasimov ortasında telefon görüşmesi, Rusya’nın Ukrayna’ya hücumlarından bu yana birinci görüşme olarak kayıtlara geçti.

İKİ ÜLKENİN SAVUNMA BAKANLARI 13 MAYIS’TA TELEFONDA GÖRÜŞMÜŞTÜ

ABD Savunma Bakanı LIoyd Austin ile Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu Rusya’nın 24 Şubat’ta Ukrayna’ya başlattığı hücumların akabinde birinci sefer 13 Mayıs’ta telefonda görüşmüştü. Yaklaşık 1 saat süren görüşmede, Austin’in Şoygu’ya Ukrayna’da “acil ateşkes” davetinde bulunduğu tabir edilmişti. Austin ve Şoygu, 13 Mayıs’taki görüşmeden evvel en son 18 Şubat’ta görüşmüştü.