Şanlıurfa merkezli telefon dolandırıcılık operasyonu: 29 kuşkulu yakalandı

Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen soruşturma kapsamında, Vilayet Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi grupları, telefonla aradıkları şahıslara kendilerini polis, hakim ve savcı olarak tanıtarak dolandırdıklarını belirlendi.

Emniyet takımlarınca Şanlıurfa merkezli İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Mersin, Gaziantep, Diyarbakır, Iğdır ve Antalya’da belirlenen 38 adrese eş vakitli düzenlenen şafak operasyonunda 29 kuşkulu gözaltına alındı.

Adreslerde yapılan aramalarda, 26 cep telefonu, 32 SIM kart, 11 banka ve kredi kartı, 1 ruhsatsız tabanca ile hatadan kazanıldığı bedellendirilen 16 bin 800 lira, 1 altın bilezik ve 2 altın kolye ele geçirildi.

Zanlılardan biri ise Gaziantep’ten diğer bir kente gitmek isterken uçak içerisinde yakalandı. Gözaltına alınan şüpheliler süreçleri için emniyete getirildi.

Öte yandan Asayiş Şube bünyesinde kurulan özel takım tarafından daha evvel yapılan operasyon kapsamında gözaltına alınan 16 şüpheliden 15’i tutuklandı. Operasyonlarla 35 başka olayın aydınlatıldığı ve 22 milyon 530 bin liralık mağduriyetin de önüne geçildiği bildirildi.

KAYNAK: AA