Ozan Tufan, Mesut Özil ile birlikte takım dışı kaldığı olayı anlattı

Fenerbahçe’den Hull City’ye transfer olan Ozan Tufan, Mesut Özil ile birlikte takım dışı kaldıkları olayın detaylarını anlattı.

Gelecek dönem İngiltere Championship’te gayret edecek olan Hull City’ye transfer olan Ozan Tufan, değerli açıklamalarda bulundu. TRT Spor’a konuşan Ozan Tufan, Fenerbahçe idaresine kırgın olduğunu belirtirken, Mesut Özil ile birlikte takım dışı kalmasına neden olan olayı anlattı.

Mesut Özil ile o devrin teknik yöneticisi İsmail Kartal ortasında bir diyalog yaşandığını belirten Ozan Tufan, şöyle konuştu:

“Neden takım dışı kaldım bunun sebebini ben de bilmiyorum. Konya maçı olması lazım, Mesut abinin hoca ile yaşadığı bir diyalogdan sonra, pek de olağan, her soyunma odasında, her oyuncunun her hocayla, oyuncuların oyuncular ile yaşayabileceği bir külfet yaşandı. O sorun orada kapanmalıydı. O sorunu orada kapatmak istemediler. Bu sorun lidere kadar taşındı çabucak anında… Soyunma odasından oraya götürüldü. Mesut abi üzüldüğü için, gözyaşı döktüğü için yanında bulunmak istedim. Mesut abinin yanından ben de üst taşındım. Benim de rahatsızlık verdiğimi söylediler. Halbuki futbolcu arkadaşlarım da oradaydılar. Hiçbiri bu türlü bir şey söylemedi. Hiçbir biçimde bu türlü bir bahsin olmadığını söylediler. Lakin fatura bildiğiniz üzere, Türk futbolcu olarak Ozan Tufan’a kesildi.”

“HİÇBİR FORMDA GERİ DÖNÜŞ OLMADI”

Kadro dışı kalmasının akabinde 6 ay boyunca kimseyle bağlantı kuramadığını belirten Ozan Tufan “Ne lider ne de yönetici… Ben lideri kendi şahsi telefonundan aradığımda hiçbir formda irtibatımız olmadı. Zira kendi mesleğim için bir yol izlemem gerekiyordu. Kalmam gerektiğini söyledim. Hiçbir biçimde geri dönüş olmadı. ‘Gitmem gerekiyor’ diyorum yeniden hiçbir halde geri dönüş olmadı. Menajerlerim aracılığıyla da görüşme gerçekleştirmediler. O sebepten ötürü bu türlü bir durum gerçekleşti” tabirlerini kullandı.

Hull City’ye transfer süreci hakkında da açıklamalarda bulunan Ozan Tufan şunları söyledi:

“Acun abinin araması ile başladı. ‘Başkanla bir görüşme yapıp seni isteyeceğimi söyleyeceğim. Müsaaden var mı?’ dedi. Ben de ‘Tabi ki abi. Fakat öncelikle benim kulüple görüşmem lazım. Zira kulübün beninle ilgili tasarrufunun ne olduğunu bilmediğim için… Hoca değişikliğinden sonra devam etme süreci var mı? Ya da ayrılma niyetleri var mı? Bunları bir sorayım. Sonra görüşelim’ dedim. Ben kulüple konuşmak istediğimde kimse geri dönüş sağlamadı. Ben de Acun ağabeye ‘Sende top… Gerekeni yapabilirsin’ dedim. O biçimde ilerlememiz oldu. Liderle konuşup ortalarında hallettiler. Benim de Hull City’ye transferim gerçekleşmiş oldu.”