Numan Kurtulmuş’tan Kılıçdaroğlu yansısı: Goebbels’e rahmet okutacak

AK Parti Genel Lider Vekili Numan Kurtulmuş Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından düzenlenen Anadolu Sohbetleri’nin konuğu oldu.

Numan Kurtulmuş, programda gündeme ait açıklamalarda bulundu. CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün akşam açıkladığı savlara yanıt verdi.

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün akşamki “yalan yanlış” kelamlarıyla Türkiye kamuoyunu adeta esir aldığını belirtti.

Kurtulmuş açıklamalarına şöyle devam etti:

“Ömrümüzün sonuna kadar uğraş edeceğiz”

Epeyce haksız, epeyce edepsiz, epey düzeysiz kelamları ile Türkiye’nin öncelikle seçilmiş Cumhurbaşkanına ağır bir hakarette bulunmuş oldu. Cumhurbaşkanının, işte Türkiye dışına kaçacağı üzere bir palavrası söyleyerek kendisini rezil etmiş oldu. Zira Cumhurbaşkanımızın ve bizlerin her hal ve koşul içerisinde bu memlekette, ömrümüzün sonuna kadar Allah’ın müsaadesiyle gayret edeceğimizi ve milletin hayrına olacak işler için uğraşla çalışacağımızı en az bizim kadar Sayın Kılıçdaroğlu da biliyor. Hasebiyle olmayacak, olması mümkün olmayan bir bahis etrafından algı oluşturmaya çalıştı. Kaldı ki konuştuklarının içeriği prestijiyle da bomboştur.

“Goebbels’e rahmet okutacak bir profesyonellikte”

Bunlara karşılık vererek vakit harcamak istemeyiz fakat Kılıçdaroğlu’nun dün akşam yaptığı şey, Hitler’in propaganda bakanı Goebbels’e rahmet okutacak bir profesyonelliktedir. Goebbels bile herhalde mezarında sağdan sola dönüyordur, ‘Benden daha uygun bu işleri yapan, kara propaganda yapabilen birisi gelmiş’ diye. Kılıçdaroğlu’nun söylediklerini şayet duyuyor olsaydı hayret ederdi. Hasebiyle yanlıştır. Türkiye siyasetinin düzeyini düşürmüştür.

Siyasette gayret ve siyasi rekabet olabileceğine vurgu yapan Kurtulmuş, Siyasette hatta bu manada fikri hengameler da olur lakin bu hengameler fikri seviyede siyasi perspektifler açısından verilir. kelamlarını söyledi.