Mircea Lucescu’dan Fenerbahçe itirafı! ‘Korkup kaçan biri olmadım’

Ülkemizde Galatasaray ile Beşiktaş’ı çalıştıran ve 2017 yılında A Milli Takım’ın başında geçen ve şu anki kariyerini Ukrayna ekibi Dinamo Kiev’de sürdüren Mircea Lucescu çarpıcı açıklamalarda bulundu. Öte yandan Fenerbahçe hakkında dikkat çeken bir itirafta bulundu.

LUCESCU’NUN GÖZDELERİ SÜPER LİG’DE KALDI

Ukrayna’da popüler bir spor YouTube kanalı olan TaToTake’in haberine göre Mircea Lucescu yönetimindeki Dinamo Kiev, Gaziantep FK’dan üç isimle ilgilendi. Alexandru Maxim, Lazar Markovic ve ismi açıklanmayan Brezilyalı bir forvet oyuncusu için görüşmeler yapıldığı belirtildi. Forvet oyuncusunun Gaziantep FK’da o dönemdeki tek Brezilyalı isim Joao Figueiredo olduğu ifade ediliyor. Transfer adına gerçekleştirilen görüşmeler olumlu ilerlese de üç oyuncu da Süper Lig’de kalmayı tercih etti.

“SİRENLER ÇALMAYA DEVAM EDİYOR”

Sürekli sirenlerin çaldığını belirten deneyimli çalıştırıcı, “Sirenler çalmaya devam ediyor. Bugün antrenman sırasında 2 kez çaldı. Ülkenin batısında durum böyle değil. Kiev sınırı Rusya’ya biraz daha yakın.” ifadelerini kullandı.

Lucescu yaptığı açıklamada, “Neden hala burada olduğumu merak ediyor olabilirsiniz. Burada işler zor olsa da hiçbir zaman korkak olmadım.” dedi.

“FENERBAHÇE’YE GİDEBİLİRDİM”

Yazın Fenerbahçe’ye gidebileceğini ancak kulübü yarı yolda bırakmadığını söyleyen Lucescu, “Geçen yaz Fenerbahçe’ye gidebilirdim ama gitmedim. Hiçbir zaman korkup kaçan biri olmadım. Dinamo Kiev’deki ilk yılımda 3 kupa kazandıö ve ardından bu felaket başımıza geldi. Tünelin ucundaki ışığı göremediğim için kulübü hayal kırıklığına uğratmak istemedim.” açıklamasını yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir