Microsoft ve Mastercard’dan e-ticaret için kritik ortaklık

Mastercard, Microsoft ile gerçekleştirdiği yeni iş birliği kapsamında çevrimiçi alışveriş deneyimini geliştirecek. Ödeme devi, dijital dolandırıcılıkla mücadele etmek için gelişmiş kimlik çözümünü piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Mastercard, dijital sahtekarlıkla mücadeleyi amaçlayan gelişmiş bir kimlik çözümü için Microsoft ile ortaklık kurduğunu duyurdu. İşte Microsoft ve Mastercard’ın yeni Digital Transaction Insights isimli dolandırıcılık çözümü.

Twitter’ın yeni düzenlemesi dolandırıcılığa yol açabilir

Microsoft ve Mastercard dolandırıcılığa karşı anlaştı

E-ticaret dünyası her geçen gün büyürken, sorunsuz bir alışveriş deneyimi sunmak her zamankinden daha fazla önemli. Çevrimiçi alışverişe olan yoğun talep, dolandırıcıların da aynı platformları haksız kazançlar için kullanmasına yol açıyor. Ancak Microsoft ve Mastercard ortaklığı bu duruma son verebilir.

Dijital dolandırıcılığın en yaygın türlerinden biri olan birinci taraf dolandırıcılık, bir kişinin kimliğini bilerek yanlış tanıtmasını ele alıyor. Mastercard ise Digital Transaction Insights (Dijital İşlem Bilgileri) çözümünü yeni nesil kimlik doğrulama ve gerçek zamanlı karar verme yetenekleriyle geliştirdi.

Mastercard’ın yeni çözümü, tüketicinin iddia ettiği kişi olduğunu doğrulamak için ağ altyapısını ve satıcının kendi verilerini eşleştiriyor. Bu sayede dolandırıcıların sahte kimlikle alışveriş yapmalarının önüne geçmek isteyen Mastercard, sadece gerçek işlemleri onaylamak için Microsoft’un yapay zekasından destek aldı.

Digital Transaction Insights, giyilebilir cihazlardan dijital cüzdanlara ve uygulama içi satın alımlara kadar e-ticaretteki çeşitli ödeme kanallarında kullanılacak. Microsoft ayrıca çeşitli iş kollarına yeni Digital Transaction Insights çözümünü entegre eden ilk firma oldu.

e-ticaret

Mastercard’ın açıklamasına göre Digital Transaction Insights, EMV 3-D Secure ve kimlik doğrulama çözümü Mastercard Identity Check ile kullanıma sunulacak. 2021 verilerine göre Mastercard Identity Check, milyarlarca işlemin onayında yüzde 14’lük artış sağlayabildi.

Peki siz Microsoft ve Mastercard arasındaki dolandırıcılık araştırması hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da veya yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!