Mert Fırat’tan Devlet Bahçeli’ye ‘Netflix’ reaksiyonu

Oyuncu Mert Fırat, MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’nin “Netflix’te küfür ve en düzeysiz esprilerin yer aldığı, şarlatanlıktan öte bir meziyeti olmayan kelamda komedyenlerin rol aldığı diziler artık haddi aşmıştır” kelamlarına reaksiyon gösterdi. Fırat, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Halkın yüzde 70’i yoksulluk hududu altında yaşıyor lakin tek kederimiz var, Netflix ve Cem Yılmaz…” dedi.

Fırat, paylaşımında şu sözleri kullandı:

“Avrupa’nın en yüksek enflasyonu, halkın yüzde 70’i yoksulluk sonu altında yaşıyor, ekmek 5 TL, akaryakıtın litresi 30 TL, elektrik kiradan değerli. Ancak tek sıkıntımız var, Netflix ve Cem Yılmaz… Vallahi paralı ve şifreli, yani isteğin seyredebilirsin. Hatta mukaveleyle de kabul ediyorsun, o derece yani…”

TROLLER SALDIRINCA KARŞILIK VERDİ

Fırat’ın bu istikametteki tenkitlerine ise troll kümelerinden taarruzlar yapıldı. Mert Fırat, trol ataklarına da cevap vererek, “Gerçek sayı paylaşmaya “siyaset” diyen, gündemi sanatçı ya da akademisyen taşlatarak ‘illüzyon’ ile değiştirmeye çalışan, TÜİK verisine paylaşımına ‘yalan’ diyen, Resmî Gazete yayınını ‘inanmayın’ diyen kim ise o trolldür. Trollerde uzak durun, inanmayın sevgili kardeşlerim” bildirisini paylaştı.

NE OLMUŞTU?

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, salı günü partisinin küme toplantısında konuştu. Bahçeli, konuşmasında Netflix’i amaç göstererek, “Netflix’te küfür ve en düzeysiz esprilerin yer aldığı, şarlatanlıktan öte bir meziyeti olmayan kelamda komedyenlerin rol aldığı diziler artık haddi aşmıştır. Aile hayatı son sığınaktır. Bu sığınağın yağmalanması için planlı bir propaganda devrededir. Küfretmenin neresine güleceğiz? Bayanı metalaştıran, erkeği yozlaştıran ucube dizi sahnelerinin neresini beğenip takdir edeceğiz? Bir yanda magazin programlarıyla gözümüzün içine sokulan bohem ve aşağılık hayatlar varken, başka yanda bu hayatları yaşayanların özgürlükçü ve hümanist poz vermeleri çelişkidir, alçak bir kumpastır” dedi.