Kirli ihaleler masaya döküldü: CHP’li belediyeden GÜZEL Partili lider yardımcısına kıyak

CHP’li Gürsel Tekin’in, 6’lı masada çatlak oluşturan “HDP’ye Bakanlık verilebilir” açıklamasının akabinde, tekrar CHP’li Barış Yarkadaş’ın çatlağı daha da büyüten, Düzgün Partililerin, CHP’li belediyelerden ihaleler aldığı tarafındaki açıklaması Bursa’da gün yüzüne çıktı. Nilüfer İlçesinde, bulunan Ertuğrul Mahallesi’nde, 2005’te çıkarılan imar planı kapsamında, yeni parseller oluşturuldu. Bu ortada yapılan şuyulandırmada arsa sahiplerinden yüzde 35 kesinti yapılarak kamunun kullanacağı ortak alanlar oluştu. Bölgede yaşayan vatandaşlar içinde 3477 ada ve 2 parseldeki 3 dönümlük arsa park alanı olarak tescillendi.

PARKI TİCARİ ALANA ÇEVİRDİLER

CHP’li Nilüfer Belediyesi, yıllarca vatandaşın kullandığı parka, 2019 seçimlerinden sonra kafe-restoran yaptı. İmar kanununun “Düzenleme İştirak Hissesi (DOP) alanları gaye dışında kullanılamaz” hususuna karşın parkı ticaret alanına çeviren belediye, kafeteryanın işletmesini ise ittifak ortağına diyet ödemek için, Yeterli Parti Vilayet Lider Yardımcısı Özgür Şimşek’e verdi. Birebir vakitte esi CHP Milletvekili Yahya Şimşek’in kızı olan ve Yeterli Parti Genel Merkez Kalkınma Siyasetleri Lideri olarak da vazife yapan Özgür Şimşek ise kafeye sahibi olduğu inşaat firmasının ismi olan Mosbo Kafe ismini verdi.

KIYAĞA EMEK DEDİ

Şimşek, yaklaşık 1 yıldır işlettiği kafeye, geçen Haziran’da görkemli bir açılış yaptı. Nilüfer Belediye Lideri Turgay Fazilet başta olmak üzere CHP Bursa Milletvekilleri Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Lale Karabıyık ve Erkan Aydın, CHP Bursa Vilayet Lideri İsmet Karaca ve Güzel Parti Vilayet Lideri Selçuk Türkoğlu’unn da katıldığı açılış için gelen Ankara’dan Bursa’ya gelen Uygun Parti TBMM Küme Lideri Tatlıoğlu ise “Görüyorum ki bu kardeşlerimiz emeklerini ekmeğe dönüştürmüşler” açıklaması yaptı.

YÖNETMELİK ORTADA

Büyükşehir Belediyesi’nin İmar Yönetmeliğinin 19’uncu unsuruna nazaran ise park alanlarına encümen kararı ile fakat genel tuvalet, pergole ve kamelya yapılabiliyor.

SON DİYET LİDER YARDIMCILIĞI

Âlâ Partiyle yaptığı ittifakın gereklerini yerine getirmeyi sürdüren CHP’li Nilüfer Belediyesi, son olarak ise Güzel Parti Meclis Üyesi olan Mehmet Temirtaş’ı, Belediye Lider Yardımcılığı misyonuna getirdi.

KAYNAK: SABAH GAZETESİ