Kılıçdaroğlu: ODTÜ’de, Bay Kemal tedbiri alıyorlar akıllarınca

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) mezuniyet merasimine, sırf öğrencilerin birinci derecede yakınlarının iştirakine müsaade verilmesi hakkında, Twitter hesabından açıklama yaptı.

Rektörlüğün kendisinin iştirakine karşı tedbir aldığını belirten Kılıçdaroğlu, “Yarın ODTÜ’de İhtilal Stadyumu’nda öğrenciler mezuniyetlerini kutlayacaklar, bu hoş. Rektörlük yerleşkeye girişlere ‘birinci derece aile yakını’ kısıtlaması getirmiş. Bay Kemal tedbiri alıyorlar akıllarınca. Korkmasınlar, öğrencilerimiz emeline ulaştıysa benim gelmeme gerek yok. Gençler ve aileleri mezuniyeti gönüllerince kutlasınlar. Gençlerin gözlerinden öpüyorum, hepsini tebrik ediyorum!” tabirlerini kullandı.

Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine de seslenen Kılıçdaroğlu, “Aynı hakkı Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinden de çaldılar, fakülte binalarına indirgediler mezuniyeti. Öğrenci ve veliler bir ortaya gelemedi. Boğaziçi öğrencileri de yapacağız derlerse yanlarındayım” dedi.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 21 Temmuz’daki açıklamasında ODTÜ ve Boğaziçi Üniversitesi’nde mezuniyet merasimlerinin iptaline reaksiyon göstermişti.

Öğrencilerin merasim düzenlemeleri halinde katılacaklarını söyleyen Kılıçdaroğlu, “Boğaziçi ve ODTÜ öğrencileri, aileleriyle birlikte okullarının klâsik yerlerinde merasime katılmalıdır. Bu kararı vermeleri halinde, ben ve milletvekillerimiz onları alkışlamak için orada olacağız” demişti. (HABER MERKEZİ)