Kaan Ayhan: 3 puanla konuta döneceğimize eminim

Milli futbolcu Kaan Ayhan, “Lüksemburg biraz daha zorlayacak. Daha riskli bir maç olabilir. 3 puanla konuta döneceğimize eminim” dedi.

A Ulusal Futbol Kadrosu, UEFA Uluslar C Ligi 1’inci Küme 3’üncü maçında cumartesi günü deplasmanda Lüksemburg ile karşı karşıya gelecek. Hazırlıklarını sürdüren ulusal grupta Kaan Ayhan, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Uluslar C Ligi’nde oynayacakları bütün maçları kazanmak istediklerini belirten Ayhan, “Lüksemburg’un bizi en çok zorlayacak rakip olacağını düşünüyoruz. Birinci 2 maçta çok uygun başlangıç yaptık. Kağıt üstünde güçlü rakipler olmamasına karşın 10 gol atıp buraya geldik. Serdar’ın dediği üzere gol yemeden 6 maçı da galip kapatmak istiyoruz. İnşallah bu yoldan devam ederiz” diye konuştu.

“MÜMKÜN OLDUĞUNCA ARKADAŞLARIMA YARDIM ETMEYE ÇALIŞIYORUM”

Milli grubun deneyimli isimlerden biri olarak genç oyunculara yardım etmeye çalıştığını aktaran Kaan Ayhan, “Bana da biraz garip geliyor. Ben aslında kendimi genç hissediyorum lakin ulusal ekibe geldiğimde yük oturuyor üstüme. Mümkün olduğunca arkadaşlarıma yardım etmeye çalışıyorum. Yalnızca ben değil. Genç bir gruba sahibiz. Daha ileride daha büyük turnuvalara katılarak bu yoldan ilerlemeye devam ederiz inşallah” biçiminde konuştu.

“DAHA RİSKLİ BİR MAÇ OLABİLİR”

Kağıt üstünde güç rakiplerle oynamasalar bile birinci iki maçta profesyonel bir iş çıkardıklarını aktaran deneyimli oyuncu, “Kağıt üstünde en güçlü gruplara karşı oynamadıysak bile skor istikametinden güzel işlere imza attık. Geçmişte mesela Cebelitarık maçında zorlandığımız periyotlar olmuştu. Bu birinci 2 maçta o denli bir zorluğa denk gelmedik. Pek profesyonelce maçlar gördük. Lüksemburg biraz daha zorlayacak. Daha riskli bir maç olabilir. 3 puanla meskene döneceğimize eminim” diyerek kelamlarını noktaladı.