İşte Galatasaray’ın yeni golcüsü! Muahede sağlandı

Abdülkerim Bardakcı, Kazımcan Karataş ve Sergio Oliveira’yı takımına katan Galatasaray, 4. transferini forvet sınırına yaptı. Fanatik Gazetesi’nde yer alan teze nazaran; Mbaye Diagne’nin Fatih Karagümrük’e imza atması sonrası çalışmalara sürat veren Cim Bom, Benfica’dan Haris Seferovic’i takımına kattı.

1 yıl kiralık, 15 maç oynarsa opsiyon devreye girecek

Portekiz grubu ile uzun müddettir görüşen idare, İsviçreli forvetin 1 yıllık kiralık transferi konusunda mutabakata vardı. Yıldız golcünün 15 resmi maçta oynaması halinde satın alma opsiyonunun devreye gireceği öğrenildi.

Forvet arayışları doğrultusunda listenin 1 numarasına Haris Seferovic’i koyan Galatasaray, operasyonu tamamladı.

Geçtiğimiz dönem 15 maça çıktı

Geçtiğimiz dönem sakatlıklar nedeniyle 15 maçta müddet alabilen 30 yaşındaki forvet, 5 gol, 3 asistle skor katkısı verdi. Çok taraflı bir oyuncu olan yıldız futbolcu, forvetin yanı sıra, forvet ardı ve kanatlarda da forma giyebiliyor.

Güncel piyasa pahası 8 milyon Euro

Sözleşmesinin bitmesinin akabinde bedelsiz olarak Benfica’ya giden ve 5 dönemdir Portekiz takımının formasını giyen 30 yaşındaki forvetin yeni piyasa kıymeti 8 milyon Euro. Benfica’da 187 maça çıkıp 74 gol, 24 asistle oynayan 1.86’lık forvet, Kırmızı Beyazlı grupta 1 Portekiz Primeira Liga, 2 Portekiz Harika Kupa kazandı. 2018/2019 döneminde attığı 23 golle krallık yarışında birinci sıraya oturan Seferovic, birebir vakitte dönemin en düzgün oyuncusu olmayı başardı.

Benfica’da 187 maça çıkıp 74 gol, 24 asistle oynayan 1.86’lık forvet, Kırmızı Beyazlı takımda 1 Portekiz Primeira Liga, 2 Portekiz Üstün Kupa kazandı.

Önemli kadrolarda oynadı

1.86 uzunluğundaki solak forvet, Benfica’dan evvel Frankfurt, Sociedad, Fiorentina, Novara, Lecce, Xamax, Grasshoppers, Zürich ve Luzern üzere ekiplerin formalarını giydi. Tıpkı vakitte İsviçre Ulusal Grubu’nda da oynayan Bosna Hersek kökenli Seferovic, 86 ulusal maçta 25 defa fileleri havalandırdı. Portekiz kulübüyle 2 yıllık daha sözleşmesi bulunan tecrübeli santrforun artık hem tertipli oynayacağı hem de şampiyonluk yarışı veren bir ekipte misyon yapmak istediği gelen haberler ortasında.