Galatasaray Nef, iki sayıyla kazandı!

Frutti Extra Cup’ın ikinci müsabakasında Galatasaray NEF, kıyasıya geçen uğraşta Yukatel Merkezefendi Belediyesi Basketbol’u 78-76 yendi.

Müsabakaya Galatasaray NEF başlarken maçı birinci sayısını Brian Angola Rodas kaydetti. Maçın birinci 3 dakikası 5-3 Yukatel Merkezefendi‘nin üstünlüğüyle geçilirken birinci çeyreği Denizli takımı önde kapattı 16-19. İkinci çeyrekte her iki kadro da istekli ve mücadeleci bir oyun ortaya koydu. Kıyasıya çekişmeye sahne olan 2’nci çeyrek sonunda Tomasz Gielo‘nun 4.6 saniye kala basketinin akabinde Brian Angola Rodas‘ın 3 salise kala kullandığı faul atışlarında bulduğu sayılar ile Galatasaray NEF devreye 37-36 önde girdi.

İki kadronun çabası 3’üncü çeyrekte de devam etti. Periyotun birinci 5 dakikalık kısmında Galatasaray NEF 46-43 öne geçti. Çeyreğin ikinci yarısında büyük çekişme yaşanırken Yukatel Merkezefendi periyotun bitmesine 4 dakika kala Andrew Harrison‘ın üçlüğüyle 51-49 öne geçti. Andrew Harrison‘ın üst üste sayılarının akabinde Galatasaray NEF Başantrentörü Andreas Pistiolis mola aldı. Molanın akabinde her iki grubun skor manasında ortak uğraşı ile son döneme 55-55 eşitlikle girildi. Son çeyreğin birinci 5 dakikası, her iki ekip karşılıklı sayılarıyla geçti. Maçın son kısmında Galatasaray‘da Yunus Emre Sonsırma ve Raymar Morgan ile tesirli olurken Yukatel Merkezefendi ise Andrew Harrison‘la Tomasz Gielo skor buldu. Son dakikaya 74-69 önde giren Galatasaray NEF, maçı son saniyede Brian Angola Rodas‘ın basketi ile 78-76 kazandı. 

Galatasaray Nef – Yukatel Merkezefendi: 78-76

SALON: Barış 

HAKEMLER: Orkun Yurttaş, Mesut Öztürk, Metehan Alaçam

GALATASARAY NEF: Sinan Sağlam, Dee Bost 9, Raymar Morgan 3, Sedat Ali Karagülle, Sadık Buyruk Kabaca 5, Becerikli Ağva 4, Yunus Emre Sonsırma 14, Brian Angola Rodas 25, Angelo Dominik Caloıaro 4, Jehyve Jamal Floyd 4, Muhaymin Mustafa 6, Göksenin Köksal 6

GALATASARAY NEF: Max Heidegger 22, Arca Tülüoğlu 1, Andrew Harrison 18, Chad Brown 10, Nıkolaos Rogkavopoulos 6, Altan Erol 2, Tomasz Gielo 15, Bilgehan Diril, Bertan Baştan, Ayberk Olmaz 1, Eyüp Can Öncü 1, Burak Eşlik

1’İNCİ PERİYOT: 16-19

2’NCİ PERİYOT: 37-36

3’ÜNCÜ PERİYOT: 55-5