Galatasaray maçı sonrası açıkladı! ‘Bir kırmızı, bir penaltıyı atladı! Buraların hakemi değil’

Galatasaray, Spor Toto Süper Lig’in 33’üncü haftasında Yeni Malatyaspor’u konuk etti. Zorlu müsabak ev sahibi ekibin 2-0’lık üstünlüğüyle noktalandı. Mücadelenin hakemi Mustafa Kürşad Filiz’in kararlarını beIN Sports yorumcusu Deniz Çoban değerlendirdi. İşte ayrıntılar…

‘AYAĞA BASIYOR’

“Ayağa basıyor, fotoğraf bunu gösteriyor. Sarı kart doğru karar.”

‘BEDEN DİLİNDEN ANLIYORUZ’

“Hakemin beden dilinden anlıyoruz ki elle oynama kararı veriyor.”

‘DİREKT KIRMIZI KART’

“Daha Süper Lig’de 6. maçını yöneten Kürşad Filiz kendince bir kurnazlığın içine giriyor. Yardımcı hakemin kulağına, “Ben burada elle oynama çaldım ama Babel de hiç masum değil, ben buna sarı kart göstereyim diyerek kart veriyor. Bir kere dürüst değil. Hakemin görmediği pozisyonun kırmızı kart olması lazım. Kramponun vidaları bilekten üst tarafa geliyor, hız, şiddet var. Yaralayıcı bir hamle. Tek bir kriter temas anında Babel’in ayağını hemen dizden bükmeye çalışmasıyla iyi niyet göstermesi belki hafifletir ama bence direkt kırmızı kart. Daha buraların hakemi olmadığını gösteriyor Kürşad Filiz…”

‘GELSE DE PENALTI GEREKMEZ’

“Tetteh’in top eline gelip gelmediğinde dahi şüpheliyim. Gelse de penaltı gerekmez, vücudundan sekiyor top.”

‘FAUL VE SARI KART ÇIKMALI’

“İlk önce hamleler yapılıyor, Azubuike daha kontrollü olabilir, Taylan’ın ayağına basıyor, topa basabilir. Burada bir faul kararı ve sarı kart çıkması gerektiğini düşünüyorum.”

‘KLASİK BİR SARI KART’

“Azubuike için klasik bir sarı kart. Ama çıkmadı.”

‘O HATAYI YAPMIŞ BİR HAKEME BURADA GÖREV VERMEMENİZ LAZIM’

“Esat Sancaktar burada bayrak kaldırmaz derim ama burada kaldırdı. Geçen haftanın moral bozukluğu da olmuş olabilir hakem tarafında. Karagümrük maçında o hatayı yapmış bir hakeme burada görev vermemeniz lazım.”

‘KONTROLSÜZ BİR FAUL VAR’

“Geliş sıkıntılı, burada kontrolsüz bir faul var. Burada faulu çalsa bir sonraki pozisyonda faul yaşanmayacak.”

‘PENALTI VERİLSE DAHA DOĞRU OLURDU’

“Hakemin yorumuna saygı duyuyorum fakat Campi’nin adil bir mücadelede olmadığını, yerdeki topa rağmen Halil’le omuz omuza mücadele bile değil direkt göğsüne doğru bir hamleyle oyuncuyu ittiğini ve toptan uzaklaştırdığını düşünüyorum. Penaltı kararı verilse daha doğru olurdu bence. Hakem, oyuncunun kendisini kolay yere bıraktığını düşünüp vermeyebilir, saygı duyuyorum.”

‘OFSAYT KARARI DOĞRU’

“Penaltı da doğru, sonrasındaki ofsayt kararı da doğru. Penaltı verilseydi, faulu yapan oyuncuya da sarı kart verilmeliydi.”

‘SARI KARTA SAYGI DUYARIM’

“Bir temas var fakat ayağının tabanını göstermiyor. Sarı karta saygı duyarım.”

‘GOLDEN ÖNCE OFSAYT VAR’

“Golden önce ofsayt var doğru karar.”

Achraf Hakimi’nin en iyi PSG anları