Fredrik Midtsjö: Maksadımız şampiyon olmak

Galatasaray’ın yeni dönemde takımına kattığı ve birinci maçında oyuna sonradan girip galibiyet golünün pasını veren Fredrik Midtsjö, idman öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Norveçli, argümanlı tabirler kullandı.

Deneyimli orta saha, “Saha içinde farklı bir beşerim. Futbol benim için bir tutku. Hakikaten de futbol benim için heyecan verici. Rastgele bir korkum yok. Şampiyonluk yolunda alternatifli bir takımın olması bence bir avantaj.

Ben dinamik bir oyuncuyum. 6 ve 8 numarada oynayabiliyorum. Hocam için hangisi uygun olacaksa o durumda yardımcı olmaya hazırım.” şeklinde konuştu.

“Önceliğimiz şampiyon olmak”

Omar ile vatandaş olduğunu aktaran Midtsjö, “Şampiyonluk kazanmak istiyorum. Hocamla birlikte yeni bir tecrübe yaşayacağız. Tutkulu bir taraftarımız var. Önceliğimiz olağan ki şampiyon olmak. Omar ile birebir lisanı konuşuyoruz. Genel olarak çok düzgün bir oyuncu kümesi var. Beni kucakladılar nitekim. Devamını dört gözle bekliyorum.” tabirlerini kullandı.

“Burada olmaktan gurur duyuyorum”

Norveçli futbolcu, “Tabii ki burada olmaktan gurur duyuyorum. Teklif aldığımda çok heyecanlandım. Galatasaray çok büyük bir kulüp. Türkiye’nin en büyük kulübü. Cumartesi günkü maçta taraftarların önünde oynamak için sabırsızlanıyorum.” diyerek rakip kadro taraftarlarına da göndermede bulundu.