Elon Musk kararını verdi. Twitter macerası kötü bitti!

Dünyanın en zengin insanı olmasının yanında, tüm iş insanları arasında en popüler isimlerden de biri olan Elon Musk, son zamanlarda Twitter’ı satın alma hamlesiyle gündemden düşmüyordu. İlk olarak ünlü sosyal medya platformunun %9,2’lik hissesini satın alan, ardından ise tamamına sahip olabilmek için harekete geçen ünlü milyarder, bu uğurda 44 milyar doları gözden çıkarmıştı.

Bununla birlikte hızlı başlayan görüşmeler Elon Musk’ın platformdaki robot hesapların sayısından şüphe duymasıyla kesintiye uğramıştı. Satış sürecini onaylayan Twitter yönetimi, Elon Musk’ın isteklerini yerine getirmek için taviz üzerine taviz verse de, ünlü milyarder kendisine sunulan bilgilerden bir türlü tatmin olmadı. Normal şartlar altında böyle bir durumda Twitter yönetiminin resti çekmesi bekleniyordu ancak iptal haberini duyuran yine Elon Musk oldu.

Elon Musk kararını verdi. Twitter macerası kötü bitti!

Kendisine sunulan onca bilgiye rağmen robot hesap sayısının %5 civarında olduğuna ikna olmayan ünlü milyarder anlaşmayı feshettiğini duyurdu. Yani Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma macerası böylece son bulmuş oldu. Ancak şimdi de gündemi tazminat anlaşması meşgul edecektir. Çünkü iki taraf arasında yapılan anlaşmaya göre taraflardan birisinin çekilmesi halinde diğer tarafa tazminat olarak 1 milyar dolar ödeme yapması gerekiyor.

Bununla birlikte Elon Musk’ın kolayca bu parayı ödemeye yanaşmayacağı ve antlaşmasının kendisinden kaynaklanmayan sebeplerden dolayı bozulduğunu öne sürmesi kuvvetle muhtemel. Bakalım önümüzdeki günlerde bu konuda daha ne gibi gelişmeler yaşanacak.