Çanakkale’de Toki hangi ilçede kaç konut yapacak? Çanakkale toplumsal konutları nerelerde yapılacak? Çanakkale Toki toplumsal konutları ilçelere nazaran dağılımı ve sayısı

TOKİ Toplumsal Konut Projesi içerisinde Çanakkale’de toplamda 250 konutun yapılacağı açıklanırken vatandaşlar hangi ilçelere kaç tane konut yapılacağını araştırmaya başladı. TOKİ Çanakkale projesi ayrıntıları haberimizde yer almaktadır

2022 TOKİ Toplumsal Konut Fiyatları

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı açıklamasında konut fiyatlarına da değindi. Maliyet fiyatları üzerinden yüzde 40 indirim yapılmasıyla 2+1 konutlar 608 bin TL fiyatı olup aylık ödemesi ise 2.280 TL olmaktadır. Tıpkı vakitte 3+1 konutların fiyatı 850 bin TL olup aylık ödemesi 3.187 TL ve 240 ay vade imkanı sunulmaktadır.

İstanbul’da hane başına düşen gelirin 18 bin öbür vilayetlere ise 16 bin TL olan bireylerin başvurusu kabul edilecektir.

TOKİ Çanakkale Hangi İlçelere Konut Yapacak?

– Ayvacık ilçesi Hamdibey Mah. 188 konut Halk Bankası

– Biga 104 konut Halk Bankası

– Ezine 348 konut Ziraat Bankası

– Gelibolu 80 konut Halk Bankası

– Gökçeada ilçesi Çınarlı Mah. 160 konut Ziraat Bankası

– Merkez 370 konut Halk Bankası

TOKİ Çanakkale Konut Müracaat Koşulları Nelerdir?

– 14/09/1992 tarihinden doğanlar müracaat yapabilir

– Bilhassa bahsi geçen bu projeden gaziler, engelliler ve şehit yakınlarına öncelik tanınacaktır.

-Projeye müracaat yapacakların dar gelirli olması gerekir

-18 yaşını doldurmuş olmak

-TC vatandaşı olmak

-TOKİ üzerinden daha evvelce konut almamış olmak

TOKİ Çanakkale Konut Kura Çekilişi Ne Vakit?

14 Eylül 2022 tarihinde TOKİ konut müracaatları başlamasıyla son tarih 31 Ekim olarak kayıtlara geçmiştir. Lakin e-devlet üzerinden müracaat yapacaklar için son müracaat tarihi 28 Ekim olarak belirlendi. Devamında ise kura çekilişinin planlaması için Ocak ayında birinci adım atılacaktır.