Bahçeli: Kiralardaki artışa sessiz kalamayız

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli partisinin küme toplantısında konuşuyor.

Bahçeli’nin açıklamalarından öne çıkanlar şu formda:

“Ekonomik güvenliğimiz, geleceğimiz yayılım ateşine tutulmuştur. Döviz fiyatlarındaki yükselişin önlenmesi için hükümet önlem almaktadır.

Geri adım atmayacağız, aciz düşmeyeceğiz, Türkiye sevdamızdan ödün vermeyeceğiz. Fiyat artışlarının istikrar kazanacağına ve düşeceğine inanıyoruz. Vatandaşlarımızın kesesine dokunan ve şikayetlerinin yaygınlaşmasına neden olan fiyat artışlarının önünü gerisini dikkatle incelemek durumundayız.

FETÖ’cülerin ticaret hayatını zehirleyecek ekonomik istikrarın bozulması için arayış içinde oldukları bir gerçektir. Türkiye’yi ekonomik olarak zora sokan fiyat artışlarının geri planında bize nazaran Türkiye’den intikam almayı hedefleyen mihraklar vardır. FETÖ bu kumpasın tam ortasında bulunan maşadır.

Konut fiyatlarıyla birlikte, artışların gerçek sebebi nedir? Kiracılarla konut sahipleriyle ortalarında çıkan tartışmaların, marketlerde soğandan patatese, bakliyattan öteki besinlere varıncaya kadar artışın karşısında kim varsa hatalıdır.

Kiralardaki kontrolsüz yükselişe sessiz kalamayız. Konut fiyatlarındaki artışı atıl vaziyette seyredemeyiz. Kontrolleri sıklaştırarak, cebini dolduranları rezil etmeliyiz. Fırsatçıların yakasından tutup bedelini ödetmeliyiz.

Türk milleti geçersiz demokratlara aldanmayacak, aldırmayacaktır. Mazisinde karneyle ekmek verilen hüzün dolu yılların olduğu CHP’nin ve başındaki zatın konuşmaya yüzü bile yoktur. Milletimizin ve devletimizin yanında sapasağlam yerimizi alacağız.

Tasarlanmış kahramanlıklara karnımız toktur. Gaz yağı yokken haşhaş yağı kullanılan yıllar aklımızdan çıkmamıştır. Biz tarihten dersimizi aldık. Sabırla, sebatla, metanetle, dayanışmayla, bir ve beraberce zorlukları aşacağız. Arbede ve kutuplaşmadan beslenen firavunları Allah’ın müsaadesiyle mahcup edeceğiz.