Altınordu Teknik Yöneticisi Ufuk Kahraman, fikstürü yorumladı

Spor Toto 1. Lig takımlarından Altınordu’nun teknik yöneticisi Ufuk Kahraman, evvelki gün gerçekleştirilen fikstür çekimine ait, “Ben âlâ bir fikstürümüzün olduğunu düşünüyorum. Birinci maçımıza kadar uygun hazırlanıp kulübümüzün kuruluşunun 100. yılında döneme düzgün bir başlangıç yapmak istiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Kahraman, yaptığı yazılı açıklamada, birinci etap kamp çalışmalarının âlâ bir biçimde sürdüğünü aktararak, “Tempo ve coşkulu bir halde idmanlarımıza devam ediyoruz. Bayramda iki gün futbolcularımıza müsaade vereceğiz. Sonrasında yeniden tesislerimizde 10 günlük bir kamp daha yapacağız. Bu müddet içinde 5 tane de hazırlık maçı oynamayı planlıyoruz.” sözlerini kullandı.

Spor Toto 1. Lig 2022-2023 Dönemi fikstür çekimini de pahalandıran Ufuk Kahraman, şunları kaydetti:

“Fikstürün bir avantajı ya da dezavantajı olduğunu düşünmüyoruz. Bizim ideolojimizde sahanın içine girdiğin vakit içerisi dışarısı fark etmiyor. Yalnızca konut sahibi grubun taraftar avantajı oluyor. Biz ekip olarak alana girince o taraftarı da duymuyoruz. Ben düzgün bir fikstürümüzün olduğunu düşünüyorum. Birinci maçımıza kadar âlâ hazırlanıp kulübümüzün kuruluşunun 100. yılında döneme uygun bir başlangıç yapmak istiyoruz.”

Öte yandan, yeni dönem hazırlıklarına İsmet Orhunbilge Tesisleri’nde yaptığı idmanla devam eden İzmir grubunda yeni transfer Safa Kınalı’nın da kadroyla çalışmalara başladığı belirtildi.