Adem Büyük: Galatasaray şampiyon olsun istiyorum

Spor Toto 1. Lig takımlarından Manisa FK, daha evvel Galatasaray forması da giyen ve son olarak Yeni Malatyaspor’da vazife yapan Adem Büyük’ü transfer etti.

Deneyimli oyuncu , maksatları, Üstün Lig’deki şampiyonluk favorisi ve birçok hususa değindi.

Öncelikle Manisa FK’ya transfer sürecini anlatan Adem Büyük, “Transfer sürecimde beni isteyen ekipler oldu. Beklemediğim yerlerden teklifler aldım fakat Manisa FK’yı tercih ettim. Liderimizle oturduk, konuştuk. Zati kendisi çok sevdiğim bir insan. Gayeleri olan bir kulübe geldim. Kulübün kıymetli yatırımları, hayran kalacağınız tesisleri var. Burada olduğum için memnunum.” sözünü kullandı.

“3 yıl sonra mesleğimi gözden geçireceğim”

Kendisine 2+1 yıllık kontrat sunulduğunu söyleyen Büyük, “Benim de esasen planım 2-3 yıl kadar daha futbol oynamaktı. Liderimiz da daha ben ağzımı açmadan 2+1 yıllık kontrat önerdi. İnşallah kontratımı tamamlarım. Sonra gidişata nazaran mesleğimi gözden geçireceğim.” dedi.

“Süper Lig’e çıkmamız uzun sürmez”

Manisa FK’nın maksatlarından bahseden deneyimli oyuncu, “Şu anda Muhteşem Lig amacını konuşmak için erken. Maçları oynadıkça performansımız bizi amaca gerçek itecektir. Bu gaye umarım üstler olur. Muhteşem Lig amacımıza varmamızın da çok uzun süreceğini sanmıyorum. Natürel ki bunun için çok çalışacağız.” açıklamasını yaptı.

“Umarım Galatasaray şampiyon olur”

Adem Büyük, Spor Toto Üstün Lig’deki şampiyonluk favorisini de Sporx aracılığıyla açıkladı.

Büyük, “Galatasaray’da 1 yıl kaldım. Unutulmaz anılar ve deneyimler yaşadım. Bazen herkesin takdirini kazandım, bazen sonuçlara bağlı olarak eleştirildim. Ancak genelde çok düzgün yansılar aldım. Sevgi karşılıklıdır. Onlar beni ben de onları çok sevdim. Umarım hak ettikleri yerde ligi bitirirler. Galatasaray, Muhteşem Lig’de şampiyonluğun 1 numaralı adayıdır. Bu sene umarım Galatasaray şampiyon olur. Bunu yapacak güçleri de var.” dedi.